Dentysta Świnoujście

Dentysta Świnoujście

7 marca, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Odsłonięte szyjki zębowe to znany problem. Dają nieprzyjemne wzory i grożą rozwojem poważnych chorób, i w wyniku nawet utratą zębów. Niezależnie z racji tej dolegliwości, należy się nią opanować i wdrożyć środki zaradcze.

Dentysta Bobolice

Obnażanie szyjek zębowych to wynik „odwoływania się” bądź same „obniżania” dziąseł. Nie dzieje się więc z dnia na dzień, ale proces ten stanowi nieodpowiedni dla stanu przyzębia. Trzeba zgłosić się do periodontologa, który diagnozuje problem – bada winy i zachęca optymalne postepowanie.
Przyczyny odsłaniania szyjek zębowych

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Przyczyn pewno żyć wiele, choć najczęstsze spośród nich więc wiek pacjenta, a dodatkowo nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

zobacz również Ionic White

Niestety, problemy z przyzębiem to niemal efekt naturalny, związany ze starzeniem się organizmu. Narażanie się szyjek zębowych u osób po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce nie jest niczym dziwnym. Co dobre, częściej rzecz dotyczy mężczyzn niż kobiet.

Niezależnie z wieku, przyczyną problemu bywa często i higiena. Także ta zła (niedoczyszczanie zębów, zbierający się na nich osad, zbyt rzadko zmieniana szczoteczka etc.), kiedy oraz taż przesadna (częste mycie zębów twardą szczoteczką przy stosowaniu złej techniki szczotkowania) mogą powodować się do odsłaniania szyjek zębowych.
„Zanik dziąseł” (w produkcie łączenia się płytki nazębnej i odkładania kamienia) powoduje również palenie papierosów.
„Cofanie” bądź same „opuszczanie się” dziąseł to niekiedy proces będący rezultatem wad zgryzu i nierównomiernie obciążonych spośród ostatniego sensu zębów.
Za obnażanie szyjek może odpowiadać czasami chorobliwe zgrzytanie zębami (bruksizm).
Przyczyną problemu bywa i zła dieta, niedożywienie, awitaminoza (niedobór witamin).
Dodatkowo, niektóre choroby ogólnoustrojowe generują problemy z przyzębiem (cukrzyca).

Objawy odkrytych szyjek zębowych

Zdrowe przyzębie charakteryzuje się różowymi dziąsłami, które szczelnie oblepiają ząb u nasady, dobrze sięgając do jego korony. Szyjki nie są odkryte, nie tworzą kieszonek dziąsłowych (szczelin pomiędzy zębem, a dziąsłem). Gdy pokazują się szyjki zębowe, pojawiają się charakterystyczne symptomy.

Nadwrażliwość zębów na zimno, ciepło, a oraz na piękny i pikantny smak a na kontakt to specyficzny objaw obnażonych szyjek zębowych. Znajduje się jej przy spożywaniu posiłków czy piciu napojów o właściwym gustu i temperaturze, kiedy zaś w dotyku z zimnym powietrzem, podczas mycia zębów etc. Uczucie jest trudne, czuje się chwilowy, ale przeszywający ból.
W wypadku odsłoniętych szyjek zębowych obserwuje się niekiedy (w trakcie mycia zębów) krwawienie dziąseł.
Obnażenie szyjki zębowej można zazwyczaj także zobaczyć. Odsłonięta akcję jest trudniejsza z reszty zęba.

Leczenie odsłoniętych szyjek zębowych

Leczenie zależy z przyczyny powstania problemu, a oraz z zaawansowania choroby. Zazwyczaj tworzy się jednak z zabiegów higienizacyjnych.

Piaskowanie i skaling to doskonałe kroki w leczeniu odsłoniętych szyjek. Zabiegi składa się w gabinecie stomatologicznym w sensie usunięcia płytki nazębnej i kamienia, aby zahamować (spowolnić) rozwój choroby. Profilaktycznie przenosi się je co pół roku.

Potrzebna pewno żyć również zmiana nawyków higienicznych. Przy odsłoniętych szyjkach zębowych odnosi się miękkich szczoteczek. Ważna istnieje też technika szczotkowania – czyści się zęby ruchem wymiatającym (jednak w celu od dziąsła) Właściwie jest traktować irygatory i/lub szczoteczki soniczne, które nie doprowadzają do przechowywania się osadu nazębnego.

Dentysta Bobolice

Warto wyposażyć się i w podobne preparaty do higieny i pielęgnacji jamy ustnej. W wypadku nadwrażliwości zębów nie powinno się używać past wybielających (ścierających). Trzeba chcieć też do zębów nadwrażliwych, z fluorem. Przydatne są także specjalne preparaty ochronne, które wspomagają remineralizację szkliwa.
Profilaktycznie, aby nie narażać się na ból, najlepiej unikać trudnego i trudnego, a dodatkowo słodkich napojów, owoców cytrusowych, słodyczy… Codzienną dietę należy wzbogacić w witaminy a minerały.
Czasami wskazane jest rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, aby przyzębie funkcjonowało dobrze.
W poszczególnych przypadkach pojedyncze szyjki zębowe kładzie się materiałem kompozytowym.
W zaawansowanych stadiach choroby zabieg chirurgiczny bywa dobrym wyjściem. Pokrywa się wówczas odsłonięte szyjki zębowe tkanką pobieraną z podniebienia.

Źródło artykułu Odsłonięte szyjki zębowe

Dentysta Bobolice