Implanty zębowe Bobolice

Implanty zębowe Bobolice

4 marca, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Współczesna stomatologia zezwala na osiągnięcie wyjątkowych efektów nawet przy wielkich brakach zębowych.

Implanty zębowe Kalisz Pomorski

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do dyspozycji mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Kalisz Pomorski
mosty protetyczne Kalisz Pomorski
ruchome protezy zębowe Kalisz Pomorski

Wszystka z obecnych możliwości jest własne walory oraz minusy, dlatego warto zaznajomić się z nimi bliżej przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto uzupełnić je jak łatwo!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Może istnieć wtedy i kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. Także usunięcie zęba potrafi istnieć wynikiem jego uszkodzenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto uzupełnić je jak szybko. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest zasadniczy nacisk na zgryz, więc może powodować nie jedynie do wywiadów z żuciem, lecz też do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może osiągnąć jeszcze do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

To wtedy, gdy pojawia się przerwa w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto przemyśleć jak łatwo – lub w takim wypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe uznawane są za najskuteczniejszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega to na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w pomieszczenie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu osadza się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, które potrafią posłużyć nawet na ponad 20 lat. Kupią na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak samo jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do coś jednego albo kilku braków. Takie podejście kieruje się ponadto w przypadku bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na jakich montuje się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów jest ich wielka wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to wydatek od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to jeszcze popularny możliwość na uzupełnieni brakujących zębów. Czynią one możliwość dla ruchomych protez zębowych, ponieważ osadzane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub mało braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego wydobywa się specjalne uzupełnienie, najczęściej stworzone z porcelany, które mocowane istnieje na lokalnych dla braku zębach – w skutku jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak wymaga być objęty zębami posiadającymi korzenie – toż oczywiście zwane zęby filarowe. Zęby te są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy niezbędne istnieje jednocześnie stworzenie ich pomagania kanałowego. To minus tej techniki, ponieważ często przydatne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po ukończeniu mostu protetycznego jest wysoce znany – jest on niemalże nie do poznania od tamtych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów dodatkowo istnieje istotna – potrafią one działać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia opcja to protezy ruchome, na przykład wykonane z akrylu. To popularni lekarstwo na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może sprawiać dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a także trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z użyciem specjalnych preparatów Także nie gwarantuje ona właśnie ogromnej mocy jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Kalisz Pomorski