Jak wygląda kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa?

Jak wygląda kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa?

29 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Finansowy

Jak robi kwarantanna przy założeniu koronawirusa? Z względu rozprzestrzeniania się koronawirusa został wprowadzony obowiązek przejścia kwarantanny. Dotyczy on całych kobiet, które stanowiły narażone na zarażenie. Powinien przejść ją każdy, kto wrócił z zagranicy czy był dostęp z kobietą chorą. Kwarantanna trwa 14 dni, a za jej złamanie grożą wysokie kary.

 

Kto powinien poddać się kwarantannie?

Kwarantannie powinna poddać się młoda osoba, która w tym okresie była narażona na zakażenie się koronawirusem. W Polsce obowiązek ten działa wszystkiego, kto:

wraca do Własny z zagranicy;
przekracza możliwość w ruchu z podejmowaniem działalności na miejscem innego państwa;
był bezpośredni dostęp z kobietą zakażoną;
miał dostęp z kobietą, u której podejrzewany jest koronawirus;
stoi z kobietą skierowaną na kwarantannę.

Należy pamiętać, że obowiązkowa kwarantanna nie dotyczy zawodowych kierowców transportu handlowego i osobowego.

Wszystka osoba, która zna, że posiadała dostęp z człowieku, kto jest (czy pewno istnieć) zarażony koronawirusem, powinna umówić się z najdroższą stacją sanitarno-epidemiologiczną. O potrzeby przejścia kwarantanny informuje również straż graniczna. Datę zakończenia izolacji przedstawia telefonicznie uprawniona do tegoż osoba (pracownik sanepidu lub straży granicznej).

Koronawirus – jak robi kwarantanna?

Kwarantanna dokonuje się w miejscu zamieszkania, zaś w sukcesie, gdyby nie stanowi ostatnie dodatkowe, odpowiednie służby wskazują specjalnie do ostatniego określony ośrodek (np. hotel na terenie miasta). Izolacja powinna stać 14 dni, ale o jej długości ostatecznie decyduje lekarz. W jej trakcie trzeba ściśle kojarzyć się do wymagań emitowanych przez upoważnione do ostatniego prace.

Podczas kwarantanny nie wolno:

pod żadnym pozorem opuszczać miejsca izolacji (wynika to zarówno rozwiązania do biznesu czy na spacer z psem);
przyjmować gości,

natomiast należy:

zachować odstęp przynajmniej 2 metrów od indywidualnych domowników;
udzielać informacji o swoim mieszkanie zdrowia pracownikom stacji sanitarno-epidemiologicznej;
postępować zgodnie z poleceniami policji, która tworzy prawo kontrolować osoby stojące w izolacji;
dokonywać regularnych pomiarów temperatury ciała (rano i wieczorem);
pobrać i zainstalować specjalną aplikację (Kwarantanna domowa) i pracować zgodnie z wyświetlanymi przez nią komunikatami;
przestrzegać ważnych zasad higieny (często myć ręce, dezynfekować powierzchnie, prać odzież i pościel w temperaturze 60℃);
pytać o siebie (odpoczywać, wysypiać się, świetnie się odżywiać).

Wszelkie potrzeby dotyczące np. wyposażenia w żywność należy zgłosić odpowiednim organom (sanepid, policja, władze gminy). Trzeba pamiętać, że wyjście do sklepu uznawane jest jak złamanie kwarantanny i podlega karze.

Co grozi za nieprzestrzeganie kwarantanny?

Konieczność stania w izolacji winna stanowić używana poważnie. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny może zostać założona wysoka kara pieniężna – nawet do 30 tysięcy złotych. Należy pamiętać, że policja ma prawo codziennie kontrolować osoby objęte obowiązkiem kwarantanny.

zobacz również Jak wygląda kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa?