Stomatologia estetyczna Recz

Stomatologia estetyczna Recz

16 marca, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Jeszcze wiele kobiet ma z braków z zakresu stomatologii estetycznej, by cieszyć się atrakcyjnym widokiem naszych zębów. Ale albo są one pewne dla niemowlęta? Warto nauczyć się z niezwykle atrakcyjnymi zabiegami i zweryfikować albo są one zalecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Gościno

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna stosuje w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), a jej ostatecznym projektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej określa się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten robi się zwykle przy wykorzystaniu specjalnej gwarancji na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z tanią zęba dzięki takim czynnikom jak światło lub związki chemiczne, i uzyskany rezultat jest z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Gościno

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej jednak po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (głównie na zimno). Wybielanie może również skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może wywołać nierównomierne lub nadmierne wybielenie a pewno stanowić podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Gościno

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a ponadto Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z zastosowaniem określonych środków chemicznych w właściwym stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, tylko prawdopodobnie stanowić traktowane tylko u kobiet dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie zaleca się również wybielania kobietom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, kobietom w chce i mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu innego rodzaju osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów i indywidualnych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą profesjonalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić tematu z obecnego rodzaju osadami. Sam zabieg jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego wykonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do pisania piaskowania u niemowląt jest jedyny jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one zapewniane poprzez lakowanie.

Skaling z zmiany polega na usuwaniu kamień nazębnego składającego się w terenie szyjek zębowych – z dziedzin korony (powszechnie używany) lub spod powierzchni dziąseł. W przypadku skalingu w prawdzie nie ma przeciwwskazań do robienia go u dzieci. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to silna go stworzyć także będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to cienka płytka kompozytowa lub stworzona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego doskonałej (wargowej) strony. Z zmiany korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumy zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję estetyczną i ochronną. Niekiedy licówki wykorzystywane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie proponuje tego rodzaju praktyk. Podobnie jak robienie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wykonań mało inwazyjnych, jednak nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z kolejki w przypadku koron ząb musi być oszlifowany w dużo większym stopniu. W kontrakcie z czym, jeżeli nie zachodzi taka potrzeba wcale nie przeszkadzać w postać uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Gościno